Sjezdové lyžování

Sleva! dámská helma Alpina Jump 2.0 VM, white matt, 19/20 Zobrazit větší

dámská helma Alpina Jump 2.0 VM, white matt, 19/20

Alpina

skladem

Cena včetně DPH: 5 799 Kč

Původní cena: 6 670 Kč

Sleva: - 13 %

Vyberte:

lyžařská helma ALPINA Jump 2.0 VM

Helma s moderním designem a nárazuvzdornou skořepinou z polykarbonátu s výplní z HI-EPS hmoty poskytuje maximální bezpečí při nárazu.

Díky Y-clip pro přesné nastavení délky pásků a Run System Ergo Snow pro snadné přizpůsobení velikosti helma perfektně padne. Zateplený chránič krku v zadní části.

Vyjímatelná vnitřní část helmy a odnímatelné kryty uší. Ventilační otvory pro optimální termoregulaci.

Zabudovaný štít VARIOMATIC díky svému tvaru zaručuje 180° rozhled, mění svoje zabarvení dle světelných podmínek a chrání oči před UV zářením.

Kaegorie propustnosti: S1

 

Technologie:

  • HARDSHELL

Helmy s HARDSHELL mají ABS systém odolný proti nárazu a polykarbonátovou vnější strukturu navazující na EPS vnitřní části. Díky této kombinaci jsou helmy mimořádně pevné, ale i poskytují výbornou ochranu proti chladu.

  • HI-EPS

Vnitřní část každé helmy ALPINA se skládá z HI-EPS (“High Expanded Polystyrene”). Tyto mikroskopické vzduchové kapsy absorbují energii při nárazu a poskytují tak ochranu. HI-EPS umožňuje, aby helma schránka helmy byla tenká, ale přesto bezpečná.

  • VARIOFLEX

„Varioflex “ je fotochromatický filtr tzv. druhé generace.

Světelná propustnost (transmise) se značí v 5-ti kategoriích. První je S0 kde je propustnost 80-100% a jsou to tedy skla čirá.

Kategorie S1 je již velmi světle zatmavená a propustnost je zde 43-80%, S2 jsou již tmavší skla s propustností 18-43%, S3 jsou tmavá skla a propustnost je zde 8-18%, poslední je S4 a propustnost je pouze 3-8% (tyto skla jsou na běžný sport již nevhodná a používají se většinou např. na vysokohorskou turistiku).

Varioflex je technologie čoček, která umožňuje přizpůsobit brýle klimatickým podmínkám.Stejně jako se chameleon změní v mísení s okolím, tak tyto čočky přijmou různé odstíny pro ochranu našich očí.

Fotochromní čočky reagují na UV záření, což způsobuje, že se v nich chemické součásti otáčejí směrem ke zdroji, což vytváří stínící efekt.Když zdroj UV záření zmizí, objektivy opět zesvětlí.

Proces se odehrává jen za pár vteřin, což Vám dává brýle,které jsou vždy přizpůsobeny měnícím se světelným podmínkám

  • CHANGEABLE INTERIOR

Všichni kdo lyžují, se také potí, zvláště na hlavě. Proto mají helmy Alpina vyměnitelnou vnitřní vrstvu. Je snadno vyjmutelná, omyvatelná ve vlažné mýdlové vodě a poté, co uschne, může být bezprostředně vložena opět do helmy.

  • ERGOMATIC

Všechny helmy značky Alpina jsou bez výjimky vybaveny nově vyvinutým úchytným systémem Ergomatic. Tento je možné snadno ovládat jednou rukou díky uzpůsobenému ergonomickému tvarování. Zároveň je tento systém extrémně odolný, čímž se minimalizuje riziko poškození při pádu či nárazu.

  • AIRSTREAM CONTROL

Proud vzduchu je snadno regulovaný otevíráním či zavíráním ventilačních průchodů dokonce i v lyžařských rukavicích.

  • NECKWARMER

Helma s technologií neckwarmer přináší uživateli obrovský komfort v oblasti pod helmou na krku. Systém Run je umístěn do měkkého flísového materiálu, čímže je zajištěno teplo a velké pohodlí v oblasti krční páteře.

 

  • RUN SYSTEM

Standardizovaný systém upravující helmu pro osobní potřeby každého uživatele. Za pomocí otočného šroubu je tak možné upravit tvarování týlní části helmy. RUN System se lehce tvaruje tak, aby zachoval maximální přilnavost a pohodlí.

  • REMOVEABLE EARPADS

Kryty uší mohou být u helem Alpina snadno odděleny. Tato možnost je velice praktická zejména pro lyžování v pozdních zimních měsících či za obzvláště slunečného počasí. Zatímco je zcela zachována ochrana, kterou helma poskytuje, můžete si dopřát pocitů svěží, volné jízdy. A pochopitelně, jak snadno lze kryty uvolnit, stejně snadné je i znovu nasadit.

Hmotnost: 430g

Zboží ve stejné kategorii